SOSYAL SORUMLULUK

TOPLULUK FAALİYETLERİ

Yaşamın en temel gereksinimleri arasında yer alan eğitim, sağlık, spor ve çevre konularında toplumda farkındalık yaratmak ve geniş kitlelere ulaşmak amacıyla faaliyet gösteriyoruz. 

EĞİTİM

Türkiye’yi geleceğe taşımanın eğitim ve öğretimden geçtiği düşüncesiyle Akgün Şirketler Grubu kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinin önemli bir bölümünde eğitime yer vermektedir. Akgün Şirketler Grubu eğitime yatırım yaparak Veli Akgün İlköğretim Okulu ile eğitime katkı sağlamıştır. Türkiye’nin çeşitli il, ilçe ve köylerinde eğitime yatırım yaparak ilköğretim okul ve liselerine destek olmaktadır.

ÇEVRE

Dün olduğu gibi bugün de "Önce Çevre", sürdürülebilir gelişimimizin bir göstergesi olarak çevre kirliliğinin azaltılmasını, enerji ve doğa kaynaklarının verimli kullanılması çevre politikamızı oluşturmaktadır. Akgün Şirketler Grubu, sanayi kuruluşlarının, doğa ile uyum içinde olması gerektiği inancıyla, tüm tesislerinde çevre koruma tedbirlerini titizlikle yerine getiriyor.

SAĞLIK & SPOR

Akgün Şirketler Grubu, sağlıklı ve mutlu yaşamanın en önemli unsurlarından olan spora desteği, her geçen gün artarak devam etmektedir.  Bu bağlamda Timkoder Derneği tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen futbol turnuvasına "Veli Akgün Futbol Turnuvası" isiyle destek vermektedir.